BallinaSportMuriqi titulluar në fitoren e Mallorcas

Muriqi titulluar në fitoren e Mallorcas

Skuadra e Mallorcas ka arritur rezultat pozitiv sot përball Almerias. Ishullorët triumfuan me rezultat 1:0.

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi ka fituar vendin e titullarit nën urdhrat e trajnerit, Javier Aguirre.

Muriqi nisi sfidën nga fillimi dhe zhvilloi një ndeshje të mirë përkundër se nuk arriti të realizonte.

Golin e fitores për Mallorcan e shënoi mbrojtësi Pablo Maffeo.

Pas gjashtë xhirove Mallorca ndodhet në pozitën e tetë me tetë pikë të grumbulluara.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments