BallinaTeknologjiGjithçka që duhet të dini rreth “TikTok Now” dhe ngjashmërinë me aplikacionin...

Gjithçka që duhet të dini rreth “TikTok Now” dhe ngjashmërinë me aplikacionin “BeReal”

Çfarë jeni duke bërë tani?

Kjo është ajo që. TikTok dëshiron që ju t’i tregoni botës, me veçorinë! e tij të re të ardhshme “TikTok Now.”

“Duke bërë të mundur lidhjen dhe argëtimin? më të, thellë në një format të ri, TikTok Now ju fton ju dhe miqtë tuaj të kapni atë që po bëni në këtë moment duke përdorur, kamerën e përparme dhe të pasme të pajisjes tuaj. Do të merrni një kërkesë të përditshme për të kapur një video 10 sekondash! ose një foto, statike për të ndarë me lehtësi atë që jeni duke bërë”- tha TikTok në një deklaratë.

Njoftimi përmban emoji rrufe dhe fjalët “Koha deri tani”.

TikTok Now mund të duket i njohur për disa përdorues. BeReal, një aplikacion francez i mediave sociale, njofton abonentët e tij në kohë të rastësishme që të kapin dhe ndajnë një foto të kamerës, së përparme dhe të pasme brenda dy minutave. Njoftimi i tij thotë, “Është koha për BeReal”.

TikTok Tani përfshin gjithashtu! veçori të privatësisë. Përdoruesit nën moshën 16 vjeç do të kenë llogaritët e tyre private. Ata nën moshën 18 vjeç nuk mund të ndajnë përmbajtjet në “Explore”. Dhe për ata nga mosha 13 deri në 15 vjeç, vetëm miqtë e tyre do të lejohen të komentojnë, përmbajtjen e tyre.

Kur do të jetë i disponueshëm? TikTok Now? Sipas kompanisë, “Ne jemi duke eksperimentuar! me TikTok Now gjatë javëve të ardhshme. Në SHBA, TikTok Now mund të aksesohet? nga aplikacioni TikTok. Në rajone të tjera, TikTok Now mund të jetë gjithashtu i disponueshëm, si një aplikacion i ri TikTok Now. Ne do të vazhdojmë të përmirësojmë përvojën! e përdoruesit, ndërsa mësojmë më shumë se si komuniteti. TikTok e përqafon këtë format të ri krijues.”

Grupi vazhdoi, “Ne jemi gjithmonë në kërkim të krijojmë mënyra të pandërprera për komunitetin, tonë për të ndërtuar lidhje autentike ndërsa ata vazhdojnë të argëtohen në TikTok. TikTok Now do të shpërndahet! për njerëzit në mbarë botën gjatë javëve të ardhshme. Ne jemi të emocionuar të mësojmë nga komunitetin tonë dhe vazhdojmë të përmirësojmë, pasurojmë dhe zgjerojmë përvojën, e TikTok.”

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments