BallinaSportTre mungesa të mëdha për Kosovën në dy ndeshjet e muajit shtator

Tre mungesa të mëdha për Kosovën në dy ndeshjet e muajit shtator

Kombëtarja e. Kosovës nuk do të mund të llogarisë, në tre futbollistë, kryesor për ndeshjet, e muajit shtator, ani pse selektori. Girsse i kishte ftuar në grumbullimi.

Ditë më parë trajneri francez ka publikuar listën prej 26 futbollistëve të grumbulluar, për ndeshjet e muajit shtator në kuadër të. Nations League, por për fat të keq ai do të mund të llogarisë, vetëm në 23 futbollistë.

Sipas raportimeve, nga Telegrafi, Mërgim. Vojvoda, Leart Paqarada dhe. Shkëlqim. Vladi kanë pësuar, lëndime dhe kësisoj nuk do t’i bashkohen, “Dardanëve”.

Përfaqësuesja e. Kosovës ka filluar sot grumbullimin, për tu përgatitur, për ndeshjen me Iralandën e. Veriut më 24 shtator dhe atë të kthimit pas tre ditëve në. Prishtinë, por në grumbullim, kanë munguar treshja: Vojvoda, Paqarada dhe Vladi.

“Fatkeqësisht tre futbollistë nga lista e publikuar ditë më parë nuk do të na bashkohen, në këtë grumbullim. Leart Paqarada, Mërgim. Vojvoda dhe. Shkëlqim. Vladi kanë pësuar lëndime dhe nuk do të jenë në gjendje të grumbullohen, për dy ndeshjet e muajit shtator. Të tre lojtarët, kanë pësuar, lëndime me klubet e tyre gjatë ndeshjeve, në fundjavë dhe nuk mund të luajnë, për dy apo tri javë”, ka deklaruar për Telegrafin drejtori i Përfaqësueses së. Kosovës, Muharrem Sahiti.

Është në dorën e trajneritt. Giresse nëse futbollistët, e lënduar do të zëvendësohen, apo numri i futbollistëve të mbetet në 23 sosh.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments