BallinaSerialetTri motrat – Epizodi 147

Tri motrat – Epizodi 147

Beteja e Somerit me zemërimin dhe pabesinë. Në një qytet të vogël turk, ndjenjat janë të larta ndërsa lidhjet gërshetohen dhe tendoset brenda familjes Kalender. Somer, i njohur për pushimin e tij të shkurtër, lufton për të përmbajtur pakënaqësinë e tij pasi zbulon se zjarri i tij i mëparshëm, Türkan, është vendosur të martohet me Kartalin, një kundërshtar nga qyteti fqinj. Lajmi dërgon valë tronditëse në zonën e qepur me dashje, me ndjenjat e ashpra të Somerit duke ndërmarrë hapa për të prishur ekuilibrin e ndjeshëm të qytetit.

Strategjitë Manipuluese të Rüçhan. Duke ndezur zjarrin, Rüçhan, një individ dinak nga familja Kalender, kërcen gjithë shansin për të përfituar nga rrethanat. Në një përpjekje për të nxitur tërbimin e Somerit dhe për të shkaktuar trazira, Rüçhan organizon fshehurazi një plan duke përfshirë Derya, një peng i dobët në duart e saj. Rüçhan përdor Derya-n për të nxjerrë njohurinë rreth afrimit të ceremonisë së paramartesës së Türkan me Sadikun, duke e kuptuar mirë se ky zbulim do ta temjanojë edhe më tej Somerin. Më pas, një frakturë tjetër është prodhuar midis Derya dhe familjes Kalender, me besimin e thyer dhe besnikërinë e provuar.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments