BallinaSportBayerni mposht sërish Barcelonën

Bayerni mposht sërish Barcelonën

Një përballje shumë e luftuar, por me një fitues të zakonshëm.

Bayern Munich dhe Barcelona u përballën sërish në “Allianz Arena” dhe fituesi ishte i njëjtë.

Ndonëse me rezultat jo aq të thellë, bavarezët iu treguan katalunasve që vijojnë të ende të fortë, sidomos kur përballë kanë katalunasit.

Pjesa e parë foli në të mirë të skuadrës së Xavi Hernandez, në kuptim të lojës së zhvilluar, por mungonte rezultati.

Diçka që s’u bë nga mysafirët, vendasit e bënë herët në pjesën dytë.

Dy gola për katër minuta dhe Barcelona në “Knock Out”. Fillimisht Lucas Hernandes (51’) e më pas Leroy Sane (55’) e vendosën epilogun e një ndeshje që dukej se do të prodhonte një rezultat tjerët.

Bayerni vuaji, por e bëri atë që di më së miri. E mposhti Barcelonën

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments