BallinaRozeEurovision 2023 mbahet në Liverpool

Eurovision 2023 mbahet në Liverpool

Liverpool është shpallur si qyteti në. Mbretërinë e Bashkuar që do të jetë nikoqir i Festivalit të Këngës në. Eurovision të vitit të ardhshëm.

Komediani irlandez. Graham Norton konfirmoi! se kjo ngjarje kulturore do të zhvillohet në. Liverpool më 13 maj.

“Shënojeni në kalendarin tuaj”, thotë ai, para se të nderonte, këngëtarin britanik, Sam. Ryder, i cili zuri vendin, e dytë këtë vit.

“Ai me të vërtetë e ka hequr mallkimin! e Eurovisionit”.

Ndërkaq, Orkestra Kalush, grupi që e fitoi këtë vit çmimin e parë në. Eurovision për Ukrainën, i ka dërguar Liverpoolit një mesazh për t’i uruar.

“Ne jemi shumë të kënaqur që Eurovisioni i vitit të ardhshëm! do të zhvillohet në Liverpool. Edhe pse nuk e kemi pasur ende privilegjin? ta vizitojmë, trashëgimia muzikore? e qytetit është e njohur në mbarë botën. Të performosh në të njëjtin vend ku filluan, The Beatles, do të jetë një moment, që nuk do ta harrojmë kurrë!”.

“Edhe pse jemi të trishtuar, që festivali i vitit të ardhshëm? nuk mund të zhvillohet në atdheun tonë, ne e dimë se njerëzit e Liverpoolit do të jenë mikpritës të ngrohtë dhe organizatorët, do të jenë në gjendje t’i shtojnë një shije të vërtetë ukrainase. Eurovisionit 2023 në këtë qytet”, janë shprehur anëtarët e grupit.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments